strona główna


Wykonujemy usługi z zakresu instalacji elektrycznych:

- montaż nowej instalacji w budynkach mieszkalnych,
- montaż nowej instalacji w budynkach użyteczności publicznej i firmach,
- modernizacja (przeróbki) starej instalacji,
- usuwanie usterek,
- przenoszenie układu pomiarowego (licznika) na zewnątrz budynku,
- montaż osprzętu (gniazdka, łączniki) i opraw oświetleniowych,
- przeglądy techniczne instalacji.


NOWA INSTALACJA
Przed wykonaniem instalacji np. w budynku mieszkalnym uzgadniamy z klientem rozmieszczenie gniazd i opraw oświetleniowych, służymy fachowym doradztwem, oraz zdjęciami instalacji w obiektach już użytkowanych, aby instalacja wykonana przez nas była jak najbardziej funkcjonalna i praktyczna w przyszłym użytkowaniu.
Wieloletnie doświadczenie pozwala nam szybko i profesjonalnie wykonać zlecenie.

Po wykonaniu instalacji wykonywane są próby i pomiary elektryczne (odbiorcze) oraz sprządzane zostają protokoły, które są gwarancją bezpieczeństwa. Protokoły z pomiarów są również wymagane do zakończenia budowy.


MODERNIZACJE I USUWANIE USTEREK
Profesjonalnie wykonana instalacja służy bezawaryjnie wiele lat, jednak nieprawidłowo eksploatowana może ulec uszkodzeniu. Kupujemy coraz to nowsze urządzenia np. do kuchni (roboty kuchenne, czajniki bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe, itp), ale nie dbamy o stan techniczny naszej instalacji elektrycznej. Bardzo często przyczyną usterki jest przeciążenie instalacji. Użytkownik podłącza zbyt wiele urządzeń do jednego obwodu, do tego dochodzi źle dobrane zabezpieczenie i instalacja ulega uszkodzeniu lub dochodzi do pożaru. Podczas remontu domu (mieszkania) należy zadbać również o instalacje elektryczną, a nie tylko o nowe płytki, parkiet czy meble...

Warto również np. podczas remontu przenieść układ pomiarowy (licznik energii elektrycznej) na zewnątrz budynku. Zalet tego rozwiązania jest wiele m.in. to że obcy ludzie (pracownicy PGE) nie muszą wchodzić do mieszkania podczas odpisywania stanu licznika.


MONTAŻ OSPRZĘTU (gniazdka, łączniki) I OPRAW OŚWIETLENIOWYCH
Tylko odpowienio zamontowany osprzęt daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Często zdarza się, że nieodpowiednio zamontowany osprzęt jest przyczyną pożaru lub porażenia prądem. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i powierzyć pozornie prostą czynność jaką jest zamontowanie gniazdek i łączników osobie doświadczonej, która posiada odpowiednie uprawnienia do zajmowania się pracami elektro-instalacyjnymi.


PRZEGLĄDY TECHNICZNE INSTALACJI
W miarę upływu lat właściwości instalacji zmieniają się (pogarszają się). Zmiany te wpływają na bezpieczeństwo osób eksploatujących daną instalację, dlatego zaleca się przeprowadzanie przeglądów technicznych. Przeglądy takie pozwalają w porę uchwycić nieprawidłowości zanim dojdzie np. do porażenia prądem lub pożaru. Podczas przeglądu wykonywane są również pomiary skuteczności ochrony przeciporażeniowej oraz pmiary rezystancji izolacji.
Po przeprowadzonym przeglądzie klient otrzymuje orzeczenie końcowe oraz protokoły z pomiarów.


___________________________________________________________________________________________________
wstecz